Ons Blog

Vermogensbeheerinstelling Knox krijgt AFM-vergunning

Knox and blanco

De vermogensbeheercoöperatie Knox heeft van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) een vergunning gekregen om brokerage activiteiten uit te voeren en te fungeren als bewaarinstelling. Daardoor kan Knox het vermogen van cliënten van vermogensbeheerders bewaren onder AFM-toezicht. Bankonafhankelijk opereren in combinatie met het gebruik van innovatieve technologie van Blanco maakt de propositie van Knox uniek voor vermogensbeheerders. Hierdoor is het mogelijk om veel efficiënter te werken en de voortdurende toenemende kosten van wet- en regelgeving beter te beheersen. Knox heeft geen winstoogmerk.

Vermogensbeheerders onafhankelijk van depotbanken

Pieter Aartsen, CEO van Knox: De dienstverlening van de huidige depotbanken aan zelfstandige vermogensbeheerders behoort niet tot de kernactiviteiten van de bank. Depotbanken hebben als kernactiviteit vermogensbeheer en zijn dus concurrent. Daardoor rekenen ze aan onafhankelijke vermogensbeheerders hogere kosten, staat innovatie niet bovenaan de agenda en is er geen garantie op de continuïteit van deze activiteiten.”

Volgens Aartsen, die eerder bestuurder was bij BinckBank, is er reden genoeg voor vermogensbeheerders om samen te werken: De kosten voor toezicht zijn voor vermogensbeheerders de afgelopen jaren flink opgelopen, waardoor de marges voortdurend onder druk staan. Door samenwerking in Knox is continuïteit gewaarborgd en kunnen vermogensbeheerders efficiënter en goedkoper werken.” De markt voor zelfstandige vermogensbeheerders is goed voor tenminste 10 procent van de totale markt in Nederland (naar schatting EUR 350 miljard), en het markaandeel groeit.

Joost Walgemoed, CEO van fintech-bedrijf Blanco, eerder verantwoordelijk voor de dienstverlening aan vermogensbeheerders bij een grote depotbank, bedacht en financierde het concept Knox: Door niet langer individueel, wat sinds jaar en dag gebruikelijk is, maar juist samen in te kopen, kunnen leden van Knox kosten significant verlagen en tegelijkertijd coöperatief de digitaliseringsslag maken op een technologieplatform dat KYC, portfoliomanagement en effectenadministratie combineert. Dit is een absoluut unicum.”

Technologie voor vermogensbeheerders 

Knox en haar leden maken voor het cliëntbeheer en de effectenadministratie gebruik van de technologie en de infrastructuur van Blanco. Het SaaS-platform is gericht op het digitaal stroomlijnen en verwijderen van frictie in het vermogensbeheerproces. Aartsen: Vermogensbeheerders, zoals onze leden moeten voldoen aan zeer omvangrijke wetgeving. Dat kan tijdrovend en kostbaar zijn. Het platform van Blanco automatiseert deze processen waardoor onze leden, zonder ieder voor zich te investeren in technologie, compliant kunnen zijn en zich kunnen richten op hun klanten.”

Lees hier het gezamenlijk persbericht. 

Abonneer je op de Blanco-nieuwsbrief

Ontvang het laatste Blanco-nieuws, artikelen en uitnodigingen voor evenementen.

Heeft u een vraag over ons platform of onze prijzen?

Bel ons op bovenstaand nummer, of neem direct contact op met één van onze teamleden via onze contactpagina:
Neem contact op

Ervaar onze technologie zelf

Boek nu een gratis online demonstratie met een van onze teamleden:
Boek een demo